15 Temmuz şehitleri anısına yamaç paraşütüyle uçtular

15 Temmuz şehitleri anısına yamaç paraşütüyle uçtular

ORDU'da 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanların anısına yamaç paraşütü etkinliği düzenlendi. Yurdun dört bir yanından Ordu'ya gelen yamaç paraşütçüleri kentte renkli görüntüler oluşturdu.

16 Temmuz 2017 - 12:53

Nedim KOVAN/ORDU, (DHA) - ORDU'da 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanların anısına yamaç paraşütü etkinliği düzenlendi. Yurdun dört bir yanından Ordu'ya gelen yamaç paraşütçüleri kentte renkli görüntüler oluşturdu.

Türkiye'nin değişik illerinden ve Suudi Arabistan'dan Ordu'ya gelen 50'ye yakın yamaç paraşütü pilotu teleferikle  530 rakımlı Boztepe'ye çıkarak uçtu. Kentin üzerinde dakikalarca süzülerek renkli görüntüler oluşturan yamaç paraşütçüleri vatandaşların da ilgisini çekti.  

15 Temmuz şehitlerini anmak amacıyla böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten Ordu Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Tarık Yıldırım, "30'a yakın yamaç paraşütü pilotumuzla bu sporu Ordu'da sevdirmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda Ordu turizmine katkı sunmaya çalışıyoruz. Kendi yerel imkanlarımızla sağladığımız tanıtımlarla SuUdi Arabistan'dan iki pilot arkadaşımız geldi. Yurdun dört bir yanından buraya uçmaya gelenler var. 15 Temmuz şehitlerimizi anmak için buradayız. Aziz şehitlerimizi  saygıyla anıyoruz" dedi.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ PİLOTU AĞACA TAKILDI

Oldukça renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte bir yamaç paraşütü pilotu da iniş esnasında rüzgarın etkisiyle kontrolünü sağlayamayarak ağaca takıldı. Pilot yara almadan kurtulurken, ağaca takılan Paraşütü ise itfaiyenin yardımıyla kurtarıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir Belediyesi 87 milyon TL'lik spor yatırımı yaptı
Büyükşehir Belediyesi 87 milyon TL'lik spor yatırımı yaptı
Ordu Kınacım, Ordu Kına & Organizasyon
Ordu Kınacım, Ordu Kına & Organizasyon