Vali Yavuz’dan 15 Temmuz açıklaması

Vali Yavuz'dan 15 Temmuz açıklaması

Ordu Valisi Seddar Yavuz, 15 Temmuz 2016 gecesinin yıldönümü ile ilgili olarak açıklama yaptı. Vali Yavuz'un açıklaması şöyle:

15 Temmuz 2017 - 00:10

Tarihimizin en karanlık gecelerinden birisi olan 15 Temmuz 2016 gecesi, Devletimizin içine sızmış, asker kıyafeti giymiş Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu hainler, ülkemize karşı işgal girişiminde bulunmuşlardır. 


Ülkemizi bölmek, parçalamak ve kutlu yürüyüşümüzü, engellemek isteyen hainlere, teröristlere karşı, Aziz Milletimiz, destansı bir mücadele vererek, yapılmak istenen işgale karşı bağımsızlığına, bayrağına, onuruna, haysiyetine, şerefine ve namusuna sahip çıkmıştır. 


Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde sokaklara dökülen halkımız, ellerinde hiçbir şey olmaksızın F16’lara, toplara, tanklara, mermilere göğüslerini siper ederek, bir kez daha büyük bir Millet olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.


Vatana, bayrağa, demokrasiye sahip çıkma uğrunda, 249 vatandaşımız şehit, 2 binin üzerinde vatandaşımız ise gazi olmuştur. Bu ahmakların ve onları destekleyen küresel güçlerin anlamadığı şey; Aziz Milletimizin onuruna, haysiyetine ve bağımsızlığına olan düşkünlüğüdür.


15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunanlar, bu Milletin, 1071’de Malazgirt’te, 1915’te Çanakkale’de, 1921’de Sakarya’da destanlar yazan büyük bir Millet olduğunu, krizler karşısında, işgal girişimleri karşısında, birlik ve beraberliğini muhafaza ettiğini ve şehadete gül bahçesine girercesine koştuğunu unutmuşlardır. 


Bugün, Avrupa ile aramızdaki mesafe her gün daralmakta, Türkiye üstün teknoloji, yüksek teknoloji gerektiren ürünleri üretebilmekte ve kendine yeter hale gelmektedir.  Başta savunma sanayi olmak üzere her alanda hızlı bir değişim ve gelişme yaşıyoruz.  Dolayısıyla bu değişim ve dönüşüm maalesef Türkiye’nin düşmanlarını müteyakkız hale getirmiş ve içimizdeki hainler eliyle, Türkiye’nin bu yükselişi engellenmek istenmiştir. O yüzden milli şuurun her daim ayakta zinde tutulması fevkalade önemlidir.


Gençlerimize, aklını hiç kimseye emanet etmemesini, kiraya vermemesini öğretmemiz gerekiyor. Bunu yaparken de, aklını kullanan ve medeniyete tasavvufu olan bir medeniyet gençliği hep beraber inşa etmeliyiz. Böyle yaparsak sanıyorum ki, bu yüzyıl bizim yüzyılımız olacak.

 
Bu vesile ile başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere Aziz Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Kederli ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir Belediyesi 87 milyon TL'lik spor yatırımı yaptı
Büyükşehir Belediyesi 87 milyon TL'lik spor yatırımı yaptı
Ordu Kınacım, Ordu Kına & Organizasyon
Ordu Kınacım, Ordu Kına & Organizasyon