Valilik açıkladı! OHAL Komisyonu’na başvurular başlıyor

Valilik açıkladı! OHAL Komisyonu'na başvurular başlıyor

Ordu Valiliği, OHAL Komisyonu'na başvurularla ilgili açıklama yaptı. Başvurular 17 Temmuz'da başlıyor.

14 Temmuz 2017 - 10:14

23.01.2017 tarihli ve 29957 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 685 sayılı Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Kurulması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname gereğince kurulan Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonuna yapılacak başvurulara ve Komisyonun çalışmalarına ilişkin usul ve esaslar Başbakanlık tarafından belirlenerek, 12.07.2017 tarihli ve 30122 mükerrer sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.

 

Komisyona doğrudan doğruya başvuru yapılmayacaktır. Başvurular, Komisyon tarafından oluşturulanhttps://ohalkomisyonu.basbakanlik.gov.tr internet sitesinde yayımlanan esas ve usullerin 1 ve 2 numaralı ekinde yer alan başvuru formudoldurulup alınan çıktı imzalanmak suretiyle valiliklere veya en son görev yapılan kuruma varsa ekleriyle birlikte yazılı olarak yapılacaktır.

 

Başvurular, 685 sayılı KHK’nın geçici 1’inci maddesinin ikinci fıkrası uyarınca, 17 Temmuz 2017 Pazartesi günü başlayacak olup, 14 Eylül 2017 Perşembe günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

 

Kamuoyuna duyurulur.

 

OLAĞANÜSTÜ HAL İŞLEMLERİ İNCELEME KOMİSYONUNUN ÇALIŞMASINA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR DAİR BAŞBAKANLIK TEBLİĞ LİNKİ;

http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/mukerrer/mukerrer.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/mukerrer/mukerrer.htm

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çekişmeli geçen Türkiye bisiklet yarışması sona erdi
Çekişmeli geçen Türkiye bisiklet yarışması sona erdi
Yeni Orduspor'da hüsran: 1-3
Yeni Orduspor'da hüsran: 1-3