Başkan Yılmaz muhtarları dinledi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, muhtarları makamında kabul etti. Başkan Yılmaz, 2 günde 48 muhtarı ağırladı.

Başkan Yılmaz muhtarları dinledi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, muhtarları makamında kabul etti. Başkan Yılmaz, 2 günde 48 muhtarı ağırladı.

Başkan Yılmaz muhtarları dinledi

 Son iki günde 48 mahalle muhtarının teşekkür ziyaretinde bulunduğu Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu’yu marka ve parmakla gösterilen bir il yapmak için çalıştıklarını belirtti. Ordu’nun sorunlarını bir bir çözmeye devam ettiklerini ifade eden Başkan Yılmaz, “Muhtarlarımızla her zaman istişare halindeyiz. Onlar en yakın çalışma arkadaşlarımız. Hep birlikte sorunları tartışarak çözüm üretiyoruz. Ziyaretlerinden dolayı muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah el ele Ordu’muzu daha yaşanabilir, daha müreffeh bir şehir yapacağız” diye konuştu.

 

1500 KM YOL ASFALTLA BULUŞTU

 

Ordu ilinde yol ve altyapıda Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımını yaptıklarını söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Ordu’muzun en önemli sorunları noktasında yaptırdığımız anketlerde, birinci sorun yol, ikinci sorun su ve üçüncü sorun ise çöp olarak ortaya çıkmıştı. Göreve gelir gelmez, bu sorunların çözümü için çalışma başlattık. Türkiye’nin en uzun kırsal yol ağına sahip ilimizde, ülkemiz sınırlarını aşan uzunlukta tam 1500 km yolu asfaltla buluşturup, mahallelerimizi asfalt konforuna kavuşturduk. Altyapı ve suya 360 milyon TL yatırım yaptık. Karadeniz’in incisi Ordu’da 19 ilçemizde 23 farklı noktaya dökülen çöpü kaldırdık. Şimdi çöpten elektrik üretiyoruz. Tüm ilçelerimizde tamamlanan yatırımlar, devam eden projelerimizle birlikte ‘Marka Kent Ordu’yu geleceğe hazırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Başkan Enver Yılmaz, devam eden projeler tamamlandığında Ordu’nun parmakla gösterilecek ve model bir büyükşehir olacağını belirterek sözlerini tamamladı.