Başkan Zavalsız'dan tepki

Yeni Orduspor, Anagold 24 Erzincanspor karşılaşmasında ofsayt gerekçesiyle iptal edilen golleri için TFF’ye şikayette bulundu. Başkan Faruk Zavalsız, “Gerekli itiraz ve şikayetleri görüntüleriyle birlikte federasyona ilettik. Böyle hakemler olduğu sürece futbol katlediliyor” dedi.

Başkan Zavalsız'dan tepki
26 Ekim 2017 - 19:59

Yeni Orduspor, Anagold 24 Erzincanspor karşılaşmasında ofsayt gerekçesiyle iptal edilen golleri için TFF’ye şikayette bulundu. Başkan Faruk Zavalsız, “Gerekli itiraz ve şikayetleri görüntüleriyle birlikte federasyona ilettik. Böyle hakemler olduğu sürece futbol katlediliyor” dedi.

Yeni Orduspor, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 3. Lig 2. Grubun 10’uncu haftasında konuk edeceği Van Büyükşehir Belediyespor maçının hazırlıklarını kaldığı yerden sürdürdü. Ordu 19 Eylül Stadyumunda teknik direktör Cahit Terzi gözetiminde tam kadro çalışmalarına devam eden mor-beyaz-siyahlılar, düz koşu ve ısınma hareketleriyle başladığı antrenmanını teknik çalışmayla sonlandırdı. Antrenmanın ardından açıklamalarda bulunan Yeni Orduspor Kulüp Başkanı Faruk Zavalsız, geçtiğimiz hafta deplasmanda oynadıkları Anagold 24 Erzincanspor maçı ile bu hafta sonu oynayacakları Van Büyükşehir Belediyespor maçını değerlendirdi.

Hakemler şikayet edildi

Başkan Faruk Zavalsız, Erzincan ekibi karşısında üstün bir oyun oynadıklarını belirterek, maçın hakemleri ile ilgili TFF’ye şikayette bulunduklarını söyledi. Zavalsız, “Erzincan maçında oyuncumuzun 1-2 metre geride olmasına rağmen attığı gol ofsayt gerekçesiyle iptal edildi. Bunula ilgili gerekli itiraz ve şikayetleri görüntüleriyle birlikte federasyona ilettik. Böyle hakemler olduğu sürece futbol katlediliyor ama yapacak bir şey yok. Biz önümüze bakacağız. Takımın oyunu beni mutlu etti” diye konuştu.

İki maçta patlama yaşanacak

Gol pozisyonlarında bitiricilik konusunda şansızlık yaşadıklarını kaydeden Zavalsız, “Takımın çok gol pozisyonuna girmesi aslında problem olmadığını gösterir. Sonuçta bitiricilikte şanssızlık olur, bireysel hatalar olabilir ama bence bizim çözülemeyecek sorunumuz yok. Gerçek problemimiz, skoru istediğimiz gibi tutamadık ve yakalayamadık. Yeni Orduspor’un futbol olarak seyir zevki yüksek bir futbolu var. Ben, bu olduktan sonra sonuçlara yansıyacağına inanıyorum. Önümüzde Van Büyükşehir Belediyespor ve Muğlaspor olmak üzere, içerde iki tane maçımız var. Van Belediyespor ve Muğlaspor maçlarında takımın patlama yaşayacağına ve takımımızın yine aynı oyunla galibiyet alacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Transfer düşünüyoruz

Transfer yapma düşüncelerinin olduğunu belirten Zavalsız, “Biz profesyonel bir kulübüz. İzlediğimiz ve takip ettiğimiz oyuncular var. Bizim için önemli olan hocamızın bize bu konudaki talepleri ve bizden istedikleri. Hocamızın raporu doğrultusunda, tabii ki transfer yapmayı düşünüyoruz” ifadelerinde bulundu.

Taraftarlara ihtiyacımız var

Son olarak taraftarlara da seslenen Başkan Zavalsız, şöyle konuştu: “Bunun (taraftar) eksikliğini her yerde yaşıyoruz. Aynı şekilde Erzincan’da da gol ofsayt verildiğinde bunda taraftarın gücü ve baskısı etkili oldu. Bizim 12’nci adama her zaman ihtiyacımız var. Özellikle iç sahada ihtiyacımız var. Taraftar desteğini verirse, hem keyif alacaklarına hem de Ordu’da futbolun gelişeceğine inanıyorum. Taraftar geldiği sürece Yeni Orduspor üst kademelere çıkar.”